clairramos8 clairramos8
  • 13-03-2020
  • Mathematics
contestada

5. Ashley and John went to a Mexican restaurant. She bought 2 tacos and 3 enchiladas for $8. John bought 4 tacos and 2
enchiladas for $10. How much does a taco cost? How much does an enchilada cost?

Respuesta :

odeyjeffs
odeyjeffs odeyjeffs
  • 13-03-2020

Answer:

2 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link
braind1012
braind1012 braind1012
  • 13-03-2020

Answer:

The Enchiladas cost $2

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What was dred scott v sandford?for kids
Select the response that correctly labels the type of policy. A war between two U.S. allies is a matter of (10 points) Group of answer choices department polic
Will mark brainliest.
what is mZC a. 77 b. 180 c. 48 d. 110
How would you explain what Civil Rights are?
Someone please help me out.
What is the value of x?
Which of the following is true about Earth's supplies of freshwater? a. Most liquid freshwater is stored in rivers and lakes. b. Groundwater is a significant re
According to the picture, whats the answer?
State and Local Governments' Revenue Practice Active In order to gain certain federal funds, states often have to follow specific requirements to actually recei