aliyahr511 aliyahr511
  • 04-03-2020
  • Mathematics
contestada

Last week Geraldo bought 7 pounds of apples for $5.95. This week apples are the same price, and he buy 4 pounds. How much will he pay?

Respuesta :

casandraalvarez56 casandraalvarez56
  • 04-03-2020

Answer:

$3.40

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The equation y = 5x +7 models the number of Beanie Babies (y) that Mr. Crawford owns each month(x). When will Mr. Crawford own 217 Beanie Babies?
The topic: "to be better than last year" writing text. Pls help me to writting text about the topic
6I’m behind and I need help before 3) my picture didn’t upload here you go :)
please help me!!!!!!!!
Please answer I’ll mark you brainlist!!! :))
what is the square root of 0.0225
he lIed she cried he cheaTed. while She was loyal she Just wanted lOve Hence thats why she Never seemed suspicious of him but instead she was treated like dirt
What is an animal that eats producers called? producers O a Ob ос carnivores consumers Od herbivores I’m
If a= 2 and b=4, then 27-02- a + (11 - 5) is equal to 23 11.5 29 25
Whitney has £12 pocket money.She spends 50% of her pocket money onmagazines.She spends 33% of her pocket money on apps.How much pocket money does she have left?