jaidynjackson90
jaidynjackson90 jaidynjackson90
  • 05-02-2020
  • Mathematics
contestada

If 6 pounds of apples cost $3.36, how much does 8 pounds cost.​

Respuesta :

corih
corih corih
  • 05-02-2020
I believe the answer is $4.48
Answer Link

Otras preguntas

who is the president
What are two key points about the Hindu belief samsara?
Compare and order fractions3/4-7/8-1/5
en el primer piso puedes encontrar
Which of the following sentences use the word compelling correctly
Which of the following statements is true about shakespeare s sonnets? a.they are composed of three quatrains and a couplet at the end. b.they each have 12 st
is 67 a multiple of 5
Before Confucianism and Daoism, early Chinese family relationships focused on?
which statement best explains how the ancient ancient arctic tribes fed themselves?
What is the standard form of 1.46e-6