issajazination issajazination
  • 04-02-2020
  • Mathematics
contestada

it cost $45.75 for 5 apple pies. give the point of the unit rate

Respuesta :

nhorne11
nhorne11 nhorne11
  • 04-02-2020
It is $9.15 cents per pie
Answer Link
annagodoy7
annagodoy7 annagodoy7
  • 04-02-2020
45.75 divided by 5 = 9.15, each apple pie is $9.15
Answer Link

Otras preguntas

find the value of x (PICTURE LINKED)
What’s the answer?? Help
whats the easiest way to do long division
To multiply a decimal number by 100, move the decimal point two places to the right. true or false?
How long does a mutation last?
((((this is multiple choice and i raised the points but you have to pick two)))) ----which functions are correct?---- f(x)=2^4x and g(x)=2^x !!CHOOSE EXACTLY T
30 POINTS PLEASE HELP!! What are some of the scientific inventions FROM World War 2? Describe radar and its role in the war. Also describe sonar and how it was
The difference of two numbers is 15. The product of the numbers is 700. What are the two numbers?
According to the preamble, the phrase “a more perfect Union” refers to
Difference between Hinduism and Buddhism