xzaviermontalbo2
xzaviermontalbo2 xzaviermontalbo2
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

the equation 6.32=k2 shows that buying 2 bags of apples would cost 6.32. how much is it for one bag

Respuesta :

ujoy64
ujoy64 ujoy64
  • 01-02-2020

Answer:

3.16

Step-by-step explanation:

You would divide the 6.32 by 2 to get the amount for one bag

Answer Link

Otras preguntas

Help pleaseeeeeeeeee
chloe and libby want to tie ryan to a bunch of approximatley spherical helium balloons of diameter 0.3m. Thr volume of each balloon can be approximated ising th
Which choice is equivalent to the expression below when x > 0
what is the equation of the following line? (0,0) (-2,-3)​
explain three steps an eighth grader should take to create a college savings plan if she is interested in attending a two year training program
Anxious people tend to be on the lookout for potentially threatening events; that is, they perceive the world as threatening. their personalities shape how they
HELP FAST PLS! What is the measure of the indicated central angle? A) 70 degrees B) 80 degrees C) 90 degrees D) 110 degrees E) None of the above
slove for y show all your work 12y + 4 = 8y-12​
Consider the x-linked dominant disorder congenital generalized hypertrichosis (cgh). what can you determine about the potential offspring of a couple in which t
What neighboring states LOST territory to the German Empire? (1864-1871)