muddenbabe2005 muddenbabe2005
  • 16-01-2020
  • Mathematics
contestada

Cans of soup are on sale for 1.79 each. If Jack spent $25.06 on soup, how many cans did he buy?

Respuesta :

boogirl013inc boogirl013inc
  • 16-01-2020

Answer:14

Step-by-step explanation:

25.06÷1.79=14

Answer Link
kitkatb2004
kitkatb2004 kitkatb2004
  • 16-01-2020

Answer:

14

Step-by-step explanation:

25.06 divided by 1.79

Answer Link

Otras preguntas

HELP! URGENT! Alice wrote three consecutive even numbers. The sum of these numbers was 252. Pat wrote three consecutive odd numbers. Pat's numbers were larger t
Which of the following is NOT a step in the Cycle of Consumerism? A. Increased interest in goods makes the prices for them go up B. People spend their wages on
why is english class an essential part of education
What is the verb? A. Went/Did succeed B. Didn't succeed C. To work
I'm not sure about this one please I need someone to help me.
Who are the mestizos? A) people of mixed African and European background B) people of mixed African and Indian background C) people of mixed European and Indian
Finding operating and free cash flows Consider the following balance sheets and selected data from the income statement of Keith Corporation. Keith Corporation
Construct a polynomial function with the following properties: fifth degree, 4 is a zero of multiplicity 3, −2 is the only other zero, leading coefficient is 2.
what is 384 remainder 3 as a decimal
Read the passage from "The Lady, or the Tiger.” The more we reflect upon this question, the harder it is to answer. It involves a study of the human heart which