mckenzieweems07 mckenzieweems07
  • 16-01-2020
  • Mathematics
contestada

Lauren knows that she can buy 10 oranges for $15. How much should she expect to pay for 2 oranges?

Respuesta :

sarasadler
sarasadler sarasadler
  • 16-01-2020
3 dollars hope this helped :)
Answer Link
meyersluc
meyersluc meyersluc
  • 16-01-2020
$15/10= $1.5 per orange. $1.5 + $1.5 = $3 for 2 oranges
Answer Link

Otras preguntas

Is 0.62473 a member of the set? For each set of real numbers, select yes or no​
11. The rectangle has a width of 8 in, a length of x-5 in, and an area of 16 in). Solve for x. Hint: label the figure. x-sin sin
if x and y are two overlapping subsets of a universal set U, write the relation between n(U),n(X U Y), and n(xūy).​
6. A cube has a volume of 5 feet?. What is the volume of the cube in in?
HELP! 25 minus 6 times a number increased by 3 times the same number is -56 Write equation and solve.
what we can seprate sand and iron flings​
If the formula c=2xr c stands for [blank]
Passive form of "How does the girl help the the boy?"​
QUESTION 1 11 How does the term quartile relate to how data values are grouped when using a five- number summory?​
Pleaseeeeee helppppp meeeeeeeeTomorrow is my examination.​Please don't ignore.