Abdullahu170584 Abdullahu170584
  • 16-01-2020
  • Mathematics
contestada

6 pounds of candy cost 22.44 what is the cost one pound.

Respuesta :

Cloefontenot Cloefontenot
  • 16-01-2020

Step-by-step explanation: 3.74 is the answer

Answer Link
ntowry
ntowry ntowry
  • 16-01-2020

Answer:

22.44/6 = 3.74

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP ME THIS IS DUE TODAY WILL GIVE BRAINLIEST IF RIGHT Write an 500+ word essay about one of these topics What is the most challenging assignment/task y
Write the least possible 3-digit number using only 2 different numbers.
x3 + x2 - 4x + 4 solution
SOY GAY SOLO ES BROMA O SOY NO LO SÉ DE TODOS MODOS PUNTOS GRATIS BEBES
[tex] \frac{2.568 \times 5.8}{4.186} [/tex] Round off the answer to the correct number of significant figures: ​
PLEASE HELP AM STUCK THIS IS DUE TONIGHT AND I NEED HELP ASAP!!! forget about the audio recording part i have that part covered!!! It’s almost lunchtime and an
25:30= _:24 very confusing for me and I need help with others ones
Please help !!!!!!!!!
Students in a science class examined an unknown material. They found that it was made of four main components. They recorded the percent of each component in th
onsider the reaction below. 2H2O Right arrow. 2H2 + O2 How many moles of hydrogen are produced when 6.28 mol of oxygen form? 3.14 mol