sarazuaruano6882
sarazuaruano6882 sarazuaruano6882
  • 02-01-2020
  • Mathematics
contestada

you want to buy some noodles.a7-ounce package costs $2.59.a16-ounce package costs $5.60 a26-ounce package costs $9.88 which package is the best buy

Respuesta :

samanthabridges
samanthabridges samanthabridges
  • 02-01-2020

Answer: B. see photo for work.

Step-by-step explanation:

Ver imagen samanthabridges
Answer Link

Otras preguntas

Which situation would most likely cause the president to veto a bill?
If the following fraction is reduced, what will be the exponent on the p? -5p^5q^4/ 8p^2q^2 A. 5 B.4 C.3 D.2
When is the danger of reduced traction the greatest
25% of a number is a lb.
How to bypass internety restrictions on xbox one?
Which conditions characterized early medieval Europe? Select all that apply. existence of large rural serf population construction of new roads connecting the E
Two protons are moving up when they enter a magnetic field that points towards you. What happens to the motion of the particles?
Starting from rest, a disk takes 8 revolutions to reach an angular velocity ω at constant angular acceleration. how many additional revolutions are required to
Which themes are portrayed in this excerpt from Leo Tolstoy’s The Death of Ivan Ilyich? Praskovya Fedorovna came of a good family, was not bad looking, and had
is the use of technology important in teaching and learning to make learning easier ?