abbyjones15263 abbyjones15263
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

This package of cheese costs $2.97 (there are 11 slices of cheese)

How much would a package with 18 slices cost at the same pruce per slice?​

Respuesta :

chrishinson80 chrishinson80
  • 03-12-2019

Answer:

$4.86

Step-by-step explanation:

2.97/11 =.27                 .27 x 18= 4.86

Answer Link
jecarter2099 jecarter2099
  • 03-12-2019

Answer:

4.86

Step-by-step explanation

Answer Link

Otras preguntas

Why was slavery especially common in the colony of South Carolina? A) It grew more corn and wheat than any other southern colony. B) Indentured servants refus
what is the most reasonable estimate for 54% of 168 A:8.4 B:46 C:84 D:110
Which of the following pairs of atoms exhibit an ionic bond? H and S Fe and O C and F C and N
who took control of england after comwell was removed?
Write a letter of complaint. Follow the rules for a formal letter, and use the full-block. it has to be 5-8 paragraphs.
Why is graphite used instead of gold or copper wires to conduct electricity in very hot situations such as an industrial kiln?
Our difference is 12. Our product is 81. What are the two numbers.
You invest $4,000.00 for six months at a 4.25% APR. How much interest will you earn?
What caused the balkanization of Czechoslovakia and Yugoslavia? a)earthquakes b)ethnic conflict c)impassable mountain ranges d)use of two different alphabets
What sea is between australia and new zealand??