iiomqemilyii
iiomqemilyii iiomqemilyii
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

What is the unit price if a package of 12 candy canes cost $4?

Respuesta :

simoneasimmons
simoneasimmons simoneasimmons
  • 03-12-2019

Answer:

$1 for every 3 candy canes

The drawing will help

Ver imagen simoneasimmons
Answer Link

Otras preguntas

what does your reciting voice lack that your conversation voice has
Which vitamin is synthesized by microbes in the intestine and helps to maintain bone health
What is the mass of 1 mole of carbon? A) 6 grams B) 6.02 x 1023 grams C) 18 grams d) 12 grams
find the simple interest for $2,800 at 4% for 4 yrs
How does the repetition of the word "eye" function in this passage? In the story The Tell Tale Heart “ a. It suggests a carefree environment for the narrator.
What should a teenager consume everyday
A.Rhian measures the height of one of her tomato plants as 20cm.the next week it is 15% taller. What is it's new height?B.Another tomato plant grows from 240cm
Within the visible spectrum, our experience of red is associated with ________. shorter wavelengths intermediate wavelengths wavelengths of indeterminate length
99+ POINTS FOR SERIOUS ANSWERS ONLY
Sb-34 when operating a boat near other boats or when entering a congested area, why should you watch your wake?