myfriendemily0oviwun
myfriendemily0oviwun myfriendemily0oviwun
  • 02-12-2019
  • Mathematics
contestada

5) Jacob bought three toy cars for a total of
$9. How much did each toy car cost?

Respuesta :

davidgudino10 davidgudino10
  • 02-12-2019
Each toy car costs $3
Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-12-2019

Answer:

$3

Step-by-step explanation:

9/3=3

Answer Link

Otras preguntas

Primary technology skills are skills that are necessary for success in online education Please select the best answer from the choices provided OT OF
which best describes how scientists found the human gene that makes insulin
How many grams of H 2O are produced from 28.8 g of O 2? (Molar Mass of H 2O = 18.02 g) (Molar Mass of O 2=32.00 g) 4 NH 3 (g) + 7 O 2 (g) → 4 NO 2 (g) + 6 H 2O
What is 999 times 100.0​
Find the median of the distributionFrequencesMark0,1,2,3,4,5​
What is the percent equivalent for 1/5? A. 0.2% B. 0.5% C. 20% D. 50%
help please :(((((( ill givve brainly
Pls help ima mark BRAINLIST
Milltown Company specializes in selling used cars. During the month, the dealership sold 31 cars at an average price of $15,900 each. The budget for the month w
How many sides does a regular polygon have if the measure of each exterior angle is 24°?​