brie23460
brie23460 brie23460
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Ribbon is sold at 3 yards for $6.33. Jackie bought 24 yards of ribbon for a project. How much did she pay?

Respuesta :

montanaherrera1984 montanaherrera1984
  • 02-10-2019

151.92

selling the twenty four yards at six dollars and thirty three cents 24 x 6.33 =

Answer Link

Otras preguntas

Why is RNA chemically unstable?
Angela earns x dollars an hour. On Friday, she worked 6 hours. On Saturday, she worked 8 hours. Which expression shows how much she earned both days ? A. 6x +
What does sectionalism mean in social studies?
which step is not considered an element of a technical presentation? a.) speaking clearly b.) using visual aid c.) organizing the information d.) asking the aud
When did the Dell Inspiron 11 come out?
Which additional words in the sentence should be capitalized? Gina used to live in the cold northeast but moved to the desert of the southwest in january. Choos
Which sentence is correct? A. I turned off all the lights so the electric bill would be lower. B. I ride the bus so I can save gas money. C. The bus broke down,
AP US History question: To what extent did the Federalist administrations of George Washington and John Adams promote national unity and advance the authority o
the mood of the poem "The Hollow Men" can best be described as a) dark and somber b.) moving and hopeful c.) violent and energetic
Given scalene triangle DEF, explain how to find locus of points equidistant from DE EF DF using incenter