gemel70 gemel70
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Cedric bought 12 pens for $1.44 what’s the unit rate

Respuesta :

FrozenWatermelon
FrozenWatermelon FrozenWatermelon
  • 02-10-2019

Answer: $0.12 per pen

Step-by-step explanation: 1.44 divided by 12

Answer Link
Jewelruby1012
Jewelruby1012 Jewelruby1012
  • 02-10-2019

Answer:

Step-by-step explanation:

Hope this is enough and I’m really sure about this I just learned unit rates yesterday

Answer Link

Otras preguntas

ILL MARK BRAINLIEST TO FIRST CORRECT ANSWER Dave solved a quadratic equation. His work is shown below, with Step 111 missing. What could Dave have written as t
What was Thomson's model of the atom called? A. The oil-drop model B. The photoelectric model C. The plum-pudding model D. The atomic theory model
Summary of part 2 the sieve and the sand
With her new company, Annika has a two-year assignment living in a large city. The company will reimburse most of her expenses. Annika is using the Quantitative
A region is bounded by x=y^2 and x=4 and y=0 and revolved about the line x=5. Find the volume using shell method.
Correct answer gets brainliest and 5 starts
What is the range of the function graphed below?
Write the following dates out in words. EXEMPLE 4/9/1682: la fondation de la Louisiane par les Français le quatre septembre mil(le) six cent quatre-vingt-deux/
ANSWER THE QUESTIONS PLEASE IT IS ON BEARING
Chi needs to simplify the expression below. (1.25 -0.4)-7+4x3 Which operation should she perform first?I need an answer quickly ​