itzmejayjay12 itzmejayjay12
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Mathew bought 4 1/2 pounds of cantaloupe it for 10.13.What is the price in dollars of 2 pounds of cantaloupe?








Respuesta :

ollie1829
ollie1829 ollie1829
  • 02-10-2019
About $4.50 because 10.13 divided by 4.5 equals to about $2.25 so it’s per pound or so so 2.25 plus 2.25 is equal to $4.50 or I’m wrong
Answer Link

Otras preguntas

Explain why solving problems under uncertainty sometimes involves assuming that the problem is to be solved under conditions of risk.
is 0.45 greater than 0.5
how long can a bearded dragon survive with metabolic bone disease?
I need someone to help me!!
Benefits for organizations that successfully implement supplier relationship management can include
Which of the following would likely happen if a person’s lactic acid system had difficulty breaking down glycogen in the muscles? The person would have difficul
PLEASE HELP IM BEING TIMES
A box contains six black pens, four blue pens, and seven red pens. Without looking, Clarissa randomly picks a red pen out of the box. If she chooses another pen
Someone please help me thank you
PLEASE HELP ASAP!!!!!!!!!!