TKofically TKofically
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Five apples cost $4.90 how much apples does each apple cost?

Respuesta :

FrozenWatermelon
FrozenWatermelon FrozenWatermelon
  • 02-10-2019

Answer: $0.98 per apple

Step-by-step explanation: 4.90 divided by 5

Answer Link

Otras preguntas

a store manager orders t-shirt so that 15 out of every 35 or medium how many medium t-shirts would you expect to find when there are 126 t-shirts on a rack
Sirius and determine...... what's is the word
The massive carved stone heads found at Saint Lorenzo and other ancient Olmec sites tell us that the Olmecs
living organisms all contain fats that are called .... protiens, lipids, carbohydrates, nucleic acids?
Feeling unheard, the public fell into a(n) __________ that completely resisted the government and its rules.A  tyranny B dictatorship C friendship D anarchy
It's division I think
Determine if g(s) = 4s^2/3 is even, odd, or neither.
Four reasons why scientific names are important
F(x) = 4√(2x³-1) F'(x) =.....?
mengapa asmaul husna di sebut nama nama allah yang baik