citysgirl citysgirl
  • 01-10-2019
  • Mathematics
contestada

Apples cost $3.45 per pound find the cost of 2.6 pounds of apples Solve this problem With multiplication​

Respuesta :

cheesyplaysmine
cheesyplaysmine cheesyplaysmine
  • 01-10-2019

Answer:

8.97

Step-by-step explanation:

3.45(2.6) = $8.97

Hope this helps you! :)

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP 1. In the space below, describe the program of study you are interested in. Then describe the university you will apply to in your letter. Explain w
Which us president increased troops the most in vietnam.
A 90.0 g sample of an unknown metal absorbed 25.6 J of heat as its temperature increased 1.18 degrees C. What is the specific heat of the metal
Which of these terms means “false”? articulation falsetto register
For a class experiment, Hilda places different colored marbles in a bag. She pulls a marble at random from the bag, records its color, and then puts the marble
Which of the following waves have a shorter wavelength than those that carry heat energy? a. green light b. radio waves c. microwave d. tv signals
ANTONIO ¡Qué mala suerte! He oído que (1) a tu amigo Luis. LEOPOLDO No me sorprende que lo (2). Él nunca cumplía con su horario de trabajo. Desafortunadamente
A phone company offers two monthly plans. Plan A costs $30 plus an additional $0.03 for each minute of calls. Plan B has no initial fee but costs $0.18 for each
a square has a perimeter of 60 ft what is the area
10 POINTSSSS How does the paragraph below contribute to the development of ideas in the text? Gilmore organized black women to sell pound cakes and sweet potato