sinai59
sinai59 sinai59
  • 05-09-2019
  • Mathematics
contestada

Fred spends $3.15 on 4 1/2 pounds of peanuts. How much did he pay for each pound of peanuts

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 05-09-2019

Answer:

3.15/4.5 = .70 per pound of peanuts he paid for

Answer Link

Otras preguntas

Describe how the coming of World War II ended the Great Depression. What region of the nation benefited most spectacularly?
Write an equation to model each situation thee solve ! The tallest player on the basketball team is 77 3/4 in. Tall. This is 9 1/2 in. Taller than the shortes
What country claimed land in the far north of north america?
On a map, 1 inch represents 1,000 miles. If the area of a country is actually 16 million square miles, what is the area of the country’s representation on the
-3/4 (-4) please provide answer and how to solve it
The kinetic energy of a substance is the _________ kinetic energy of its particles
You purchase a total of 45 shares of stocks from 3 different companies. You purchase twice as many shares of company c stock as you do company a. Company a stoc
.Which of the following is true, based on the scatter plot above? A.  There is no relationship between the size of
43.586 rounded to the nearest tenth
what is the domain and range for y=lxl