rickey2 rickey2
  • 02-05-2016
  • Mathematics
contestada

lydia has $20 to buy school supplies each pencil cost $0.59 and each notebooks cost $3.50 she decides that she will buy as many notebooks as she can for $12 and as many pencils as she can

Respuesta :

useless useless
  • 03-05-2016
3 notebooks and 16 pencils with $0.06 left over
Answer Link

Otras preguntas

What is Wells warning the people of England about in the first four chapters of The War of the Worlds?
18 times the quantity g plus 5
Please help, need for math hw and cant figure it out
What does spectator mean
Vocabulary Table Spanish Word/Phrase gallina hen English Equivalent or Context Reminder Pronunciation Tips Il pronounced like y
A 105 5) How will you educated, uneducated people in your locality about the environment problems of your locallly. I will educated uneducated people on my loca
What products are formed in the following reaction
Whta is the developmental relationship between ideal self present self and future self?
When iron-deficiency anemia is present, aerobic capacity declines and subsequently increases with iron supplementation. a. true b. false
No. 1 2 3 4 5 Country China USA Area(km) Boundary (km) 9,596,960 9,147,420 241,559 8,511,965 301,230 22,800 17,563 Uganda 2,698 Brazil 16,885 Italy 1.836.4 Tabl