719729
719729 719729
  • 01-04-2019
  • Mathematics
contestada

Please help me please

Please help me please class=

Respuesta :

Sympathetic
Sympathetic Sympathetic
  • 01-04-2019

Answer:

The answer is Parson's Market.

Step-by-step explanation:

First you want to find out how much one pound costs.

For Parson's you take 11.34 and divide it by 6.

11.34 / 6 = 1.89

Then you take how many pounds you are trying to get (7) and multiply it by the price per pound (1.89)

7  * 1.89 = 13.23

Answer Link

Otras preguntas

Find the exact value of cos –150°.
what layer of the atmosphere contains the oxone layer?
is feet bigger than inches
1) 8n - 40 = 6(8 + 5n)
For the sentence below, write an equivalent equation in symbols. One-third a number (x) added to one-half the number equals three less than the number The expre
Why were many American colonists opposed to the East India Tea Company? What did the Americans want instead?
HELLLL ASAPPPP!!!!!!
5. What is the equation of the graph below? y= - 4(x - 2)² - 2 y = - 4(x - 2)2 + 2 y = 4(x + 2)2 + 2 y = -4(x + 2)2 + 2
Helppppp pleaseeeeeeeeeee
The equation of a line is y=-3x - 2. What are the slope and the y-intercept of the line? A. slope = -3 and y-intercept = 2 B.slope = 3 and yintercept = -2 C.slo