juwaniiegang90
juwaniiegang90 juwaniiegang90
  • 04-03-2019
  • Mathematics
contestada

a cell phone plan offers 250 minutes each month for 15.00 dollars per month. what is the cost per minute when a person uses all 250 minutes in a month?

Respuesta :

VanessaBrooks
VanessaBrooks VanessaBrooks
  • 04-03-2019
It costs 0.06 cents each minute.

Explanation : $15/250 minutes = $0.06
Answer Link
tytybabes
tytybabes tytybabes
  • 11-03-2021

Answer: 0.06

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How is it possible for an object to have an increasing speed but a decreasing acceleration?
all of the following are true statements about industrialization in the south after the Civil War except which of the following
write an equation for "eight less than a number is seventy-five". what is the number?
the physical properties of a compound are similar to those of its elements. true or false
What does inadequate space mean?
how do you round 18.194 to the tenths hundredths and ones
Kylie explained that (–4x + 9)2 will result in a difference of squares because (–4x + 9)2 = (–4x)2 + (9)2 = 16x2 + 81. Which statement best describes Kylie’s ex
What is the process by which light energy from the sun is converted to food
Who was the best marketeer ever?
88.83 is what percent of 21?