amberl1015 amberl1015
  • 01-03-2019
  • Spanish
contestada

Vamos al lago a ______________.

Respuesta :

mvnny
mvnny mvnny
  • 01-03-2019
Nadar = swim
Pescar = fishing
Answer Link

Otras preguntas

In a certain grocery store, strawberries cost $5.28 per pound ( 5.28 dollars/lb ). what is the cost per ounce?
Which type of intermolecular attractive force operates between (part a.all molecules, (part b.polar molecules, (part c.the hydrogen atom of a polar bond and a n
The national media often plays the role of watchdog. this means that they can
a cookbook has dimensions 12cm by 16cm. what scale factor should be used to make an enlarged version that has dimensions 21cm by 28cm
what is the value of the expression m + (7•9) over 9? PLS HELP
What is the hyperbola 25x^2-100y-9y^2-90x-350=0 in standard form?
Karissa earns $200 per week plus $25 per item she sells. What is the equation that models the relationship between her pay per week and the number of item that
Assuming the starting height is 0.0 m, calculate the potential energy of the cart after it has been elevated to a height of 0.5 m above the starting location. p
factor comun monomio
manny has a board that is 7/8 of a ft long. he cut in half. what is the length of the two sections