kiaaaaa kiaaaaa
  • 15-04-2016
  • Mathematics
contestada

parsley cost $.60 per ounce.If Chef Jorge needs 7.25 ounces for his recipe,how much will he spend on parsley?

Respuesta :

antfarm2014
antfarm2014 antfarm2014
  • 15-04-2016
the answer will be $4.35
Answer Link

Otras preguntas

Name : Grade and Section: I. Read and analyze each item carefully. Choose the letter that corresponds to your answer. 1. It is defined as a push or pull that st
Calculate the third longest wavelength in the balmer series
What is the formula of area of circle when diameter is given?
A cylinder has a volume of 320 pi cubic inches and a height of 5 inches what is the radius
Darron loves his career because it mostly fits in with his lifestyle. He likes how he is able to make a lot of money and stay very busy while at work. He also l
➽ List 10 natural disasters occur in India.​
Balance the chemical equation
Which vector best describes the translation below?
Read the paragraph below.The school’s track fair was held today. I ran in the 300-meter dash and came in third in my age group. Then my friends and I took turns
Which is the graph of x2 − y2 = 16?