kimlyn58p0wyn0
kimlyn58p0wyn0 kimlyn58p0wyn0
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Can I get some help on 18,20,&22? Or one of them please

Can I get some help on 1820amp22 Or one of them please class=

Respuesta :

jinkygiraffe jinkygiraffe
  • 05-02-2019
18. $18 + $16 + $6 = $40

20. $300 - [3($39) + 2($62)]
= $300 - ($117 + $124)
= $300 - $241
= $59
Therefore, yes, he has enough money.

22. L = 26 W = 14
Perimeter = 26 + 26 + 14 + 14
= 80
Cost = 80ft * $13/ft
= $1040
Answer Link

Otras preguntas

a machine can fill 650 bottles in 25 minutes. What is the unit rate at which the machine fills the bottles?
Who was Pericles? A. a Greek speaker whose fame eventually spread far and wide B. the leader who developed the strategies leading to Greek naval success C. the
Why does the body switch between cellular and anaerobic respiration?
During the 1920s, American farmers as a group did what?
Whats closest to 5/6? 0,1/2? Or 1 Please explain why :) thanks
what is 7.87 rounded to the nearest tenth
how do you write improper fraction as a whole number or mixed number in simplest form 25/5
what is the greatest common factors of 12 and 27
What is 3 divided by 75?
57.4 divided by 10???????