jada5719
jada5719 jada5719
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Peaches cost $4.29 per pound. Find the cost of two and a quarter pounds of peaches.

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 04-02-2019
the cost of 2.25 lb of peaches is $9.65
Answer Link

Otras preguntas

Will give brainly ABCD =JKLM What side in the second quadrilateral corresponds to AD? Jk Kl LM JM
Which of the following describes president Johnson’s war on property
Humanistic therapists are likely to teach clients to
10 ways to treat people nice
Which choice shows the students listed in order from who has the least amount of money to who has the greatest amount of money
solve 3x-4<2or2x+11>-1
4 checks and balances that the constitution puts on presidential powers
Find the inverse function g(x) of the function f(x)=2x+1
A culture that promotes individualism is most likely to encourage a. nonconformity.b. ingroup bias.c. groupthink.d. superordinate goals.
What causes a person to be sensitive to gluten and creates antibodies in the body? A. stress B. celiac disease C. poor eating habits D. inadequate nutrients