alemorachis49 alemorachis49
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Haley buys 9 pounds of apples for $3. How many pounds of apples can she buy for $1?

Respuesta :

asdf334asdf334 asdf334asdf334
  • 04-02-2019

Answer:

3 pounds

Step-by-step explanation:

divide by 3 you get 3 pounds

Answer Link

Otras preguntas

Cory earns $20 for every lawn he mows and $9 for every hedge he trims. He uses the expression 20x + 9y to keep track of his earnings. Part a. Identify the coeff
Your bank account balance is -$20.85. You deposit $15.50. What is your new balance?
why would immigrints have chosen to live in the middle colonies
4 times as much money as $5
For communication to take place, there has to be: A. transmission of the message. B. medium. C. sharing of meaning. D. absence of noise.
1.What are the values of the 6s in 36,621? 60 and 6 600 and 6 6,000 and 60 6,000 and 600 2. In which of the following numbers is the first 4 ten times greater t
what is one thing that juan ramon jimenez and mario jose molina have in common
70% of what number is 50
What methods did colonists use to protest actions by parliament between 1765 and 1775?
Two different ways to find the difference for 12-3