lizziealex03 lizziealex03
  • 03-01-2019
  • Mathematics
contestada

If muffins cost 5.24 how much would 5 muffins cost

Respuesta :

kitamuragu
kitamuragu kitamuragu
  • 03-01-2019
5.24 x 5 = $26.2
5 Muffins would cost $26.2
Answer Link
wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 03-01-2019

Answer:

$26.20

Step-by-step explanation:

If muffins cost $5.25, and we buy 5 muffins, multiply 5 by $5.24

5*5.24 = $26.20

Answer Link

Otras preguntas

Vinegar is an acidic liquid. What is it made from?
How many lines make up the sestet of an Italian, or Petrarchan, sonnet? a) 8 b) 14 c) 12 d) 6
A farmer chooses to breed the cows that produce the most milk rather than the cows that produce less milk. This is an example of​
Which of the following are ordered pairs for the equation y = 11x + 1? (0,1) (1,12) (-1,-10) (0,1) (1,-12) (-1,-10) (0,-1) (1,12) (-1,-10) (0,1) (1,12) (-1,10)
In 1968 the number of americans who felt that united states troops should withdraw from vietnam increased significantly
this is a simple trig problem please provide an explanation ty
You are most likely to observe primary succession when you visit a(n) A) tropical rain forest. B) abandoned field. C) old riverbed. D) fairly recent volcanic is
on. If your car gets 30 miles per gallon, find the coSuppose gasoline costs $1.15 per gall,Gasoline for a 900-mile trip.Answer:a. $345.00b. $35.40c. $34.50cd. $
What is a characteristic of weight I need it please answer it
Who is on American side in World War I