lizziealex03 lizziealex03
  • 03-01-2019
  • Mathematics
contestada

If milk cost $0.58 per pound how much would 3 and 1/2 gallon cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-01-2019

You would multiply .58 by 8.35 to get an answer of about 4.84

Now you would multiply 4.84 by 3.5 to get your price of 3 1/2 gallons of milk

$16.94 is the price of 3 1/2 gallons of milk

Hope this helped!

Answer Link

Otras preguntas

The Ottoman Empire was the largest and most influential Christian empire. a. True b. False
why is it a good idea to see a healthcare provider before beginning a fitness program?
What is 2 - 5/7 please help
what is 0.37 divided to5.18
we can conclude that the maya were polytheistic because
18= r/2 Find out what are is
The endocrine system plays an important role in the body by influencing every organ and cell.
The Food and Drug Administration would be a good source of information on how to a. learn about medical equipment. c. learn about food safety. b. read nutrit
What are the three p21 of memory? Sensory, echoic, and long-term Hearing, visual, and retrieving Sensory, working, and long-term Visual, sensory, and long-term
Plzzz help ...........