micha67 micha67
  • 01-01-2019
  • Mathematics
contestada

the total cost C for g grams of igneous rock if each gram costs $3.81

Respuesta :

znk
znk znk
  • 01-01-2019

Answer:

C = 3.81g  

Step-by-step explanation:

If 1 g costs $3.81,

g g cost $3.81×g

The formula for the cost is

C = 3.81g

Answer Link

Otras preguntas

Any wacky tacky day poems
Barbara's Bakery purchased three new assets during the prior year. She chose NOT to use Section 179 to immediately expense the assets and she elected NOT to use
If you have held a learner's license for more than three months, you may NOT drive _____.
how do i start the equation?
Glenna goes to the concert given by her daughter's third-grade orchestra, even though she knows the students will play out of tune. As the instruments play, the
Which of the following has the lowest time value of money at the same interest rate for the same number of payments? a. The present value of an annuity-due b. T
the diagram shows a square pyramid over a cube. what is the volume of the entire figure?
Olson discusses a tendency in fundamentalist folk resistant religion to elevate the Bible to almost a divine status. According to Olson, a particular view of th
Are scalene triangles Always Sometimes Never Acute triangles?
In how many months, the amount ofRS. 1000 at1ooo at the rate of 10% willbe Rs. 12002​