einstein221
einstein221 einstein221
  • 02-11-2018
  • Mathematics
contestada

If a person was to buy 57 pounds of chocolate & it was 32$ a pound how much would it cost

Respuesta :

jasminemyer7 jasminemyer7
  • 02-11-2018

Answer:

$1,824

Step-by-step explanation:

57*32 = 1,824.

Answer Link

Otras preguntas

A skier is trying to decide whether or not to buy a season ski pass. A daily pass costs $74. A season ski pass costs $350. The skier would have to rent skis wit
will he take the job direct speech into indirect speech​
The adventure on the Road of Trials concludes with Odysseus having the last word of dialogue. Is this an effective way to end? Why or why not?
We can get burnt if the bathwater is __________. 1.cold 2.warm 3.very cold 4.boiling hot
Marlon is mixing blue paint and yellow paint in the ratio of 2:3 to make green paint. If he uses 8 liters of blue paint, how many liters of yellow paint will he
When caring for adults ages 40 to 64, it is important to assess for stress resulting from being in the "sandwich generation which means
The answer is 55. You need to use the rules above to find the actual measure for angle b
What are six nations that are included in the region of North America? (describe each one’s relative location)
Explain what would happen if water did not expand when freezing. How would this impact aquatic life?
Which is a long-term benefit for teens who get treatment for mental health issues? O less likely to own a house less likely to commit crimes O less likely to ea