garytorresangulo garytorresangulo
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

victor bought 15.6 pounds of paintball all together the balls cost $35.99 about how much did the paintball cost per pound

Respuesta :

infinitedip infinitedip
  • 03-10-2018
around 2.30 per pound

35.99÷15.6=2.307

Round up to 2.30
Answer Link

Otras preguntas

Match the following items.
The sphincter that separates the stomach from the duodenum is the.
Okay so I’ve seen a couple people on here asking me and others to zoom and I’m just wondering what they mean? Thank you.
Question 10 (Multiple Choice Worth 5 points) (05.04 MC) Which of the following best describes the rule of Antoninus Pius? He established a tetrarchy and appoint
Whoever answers correctly gets BRAINLIEST and 100 points A regular-size box of crackers measures 214 inches by 912 inches by 14 inches. The manufacturer also se
What do you think it means to be an ingaged Citizen
Energy in this ecosystem passes directly from the sun to.
Use the drop downs to determine which symbols would complete the inequality for the domain. -4 _(a)_x__(b) 4 (a) less than or equal to O (b) less than or equal
Zoey put a $1040 item on layaway by making a down payment of 13% of the purchase price. how much does she have left to pay after making the down payment?
Which of the following is the solution of 5x - 6 = 44? O x= -10 38 Ox= x = -5 O x= Ox-10