zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 03-07-2018
  • Mathematics
contestada

At a hardware store, each wooden plank costs $3.57. How much do 12 planks cost?

Respuesta :

afrazi01p8qv5j
afrazi01p8qv5j afrazi01p8qv5j
  • 03-07-2018
To find this answer, we need to multiply 3.57 by 12.
[tex]3.57 * 12 = 42.84[/tex]
Therefore, 12 planks will cost $42.84.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-07-2018
HI THERE!
I can help you:)


so first we take the number of wooden planks and the price of each one, so that would be $3.57 and 12 wooden planks. since we already know the values of both then we can just skip to multiplying $3.57 times 12 which would be = $42.84  for 12 wooden planks 

-have a wonderful day  :) 
Answer Link

Otras preguntas

plsssssssssss helppppppppppp
If you roll a standard six sided dice, what is the probability you will roll a four? Answer using a simplified fraction.
Help please will mark brainliest!
Angles A and B are complementary. What is mB if mA = 15°? A. 75° B. 90° C. 105° D. 165°
Find p(0),p(1),p(-1) and p(2) of the 3x(x-2) ​
50 points + brainliest if I get atleast a 90 I need a final draft essay about: Write a compare and contrast analysis of how culture shapes the heroes in heart
Which word below is the best replacement for the underlined word? The author said, “there are only a few writers in history that compare to William Shakespeare
what operation do you use to convert from a larger measurement unit to a smaller measurement unit? Explain why
7 1⁄4 − 3 3⁄4 plessssssssssssssssss explainnnnnn
plz help solve due tonight