zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

At a hardware store, each wooden plank costs $3.57. How much do 12 planks cost?

Respuesta :

bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 02-07-2018
The answer would be $42.84

Because $3.57 · 12 = $42.84
Answer Link

Otras preguntas

There are nine players on a baseball team, all with roughly equal athletic ability. The coach has decided to choose the players who will play the four infield p
Write a problem that can be solved using this equation 2n divided by 3 equals 10
24.Ways to determine main points
You have been assigned to care for Jim. He is 29 years old and has been diagnosed with Schizophrenia. Jim has been prescribed chlorpromazine [Thorazine]. He liv
100 POINTS, NEED HELP ASAP i just don’t get how to calculate all of these things
6 + ( 2 − 3 ( 4 ) ) + 1 /( 5 ) ( 2 ) − 4
Point R divides in the ratio 1 : 3. If the x-coordinate of R is -1 and the x-coordinate of P is -3, what is the x-coordinate of Q? A. B. 3 C. 5 D. 6 E. -9
Which method is best at presenting a broad overview of a topic?
Are you serious I stuck the following circuit during science class when the switch is closed what would happen?
Explain the concept of self-interest and that decisions of what people choose to provide a society (such as types of products that they choose to produce) will