zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

If each iTunes song costs $0.99 and Wade bought 24 songs, how much was the total cost?

Respuesta :

bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 02-07-2018
The answer should be $23.76

Hope this helps!
Answer Link
ktenesaca0
ktenesaca0 ktenesaca0
  • 02-07-2018
the total you are going to get it going to be $23.76
Answer Link

Otras preguntas

solve please?xd=y(L-d)please explain the steps also
a cube has surface area 6534 square feet. what is the volume
Tell the value of the underlined digit 9,000,009 the first 9 is underlined
An input of energy is required to maintain the complexity of living systems. T/F? please explain
True or False.. Habitat destruction is a disadvantage of geothermal energy.
Sketch the graph of each function. Y
Give examples of 2 specific words from the poem "No Man Is An Island", by John Donne, that are meant to be understood metaphorically. What is the figurative mea
PLEASE HELP MEthank you, and 15 points!!Gretchen and Ezia received equal scores on a test made up of multiple choice questions and an essay. Gretchen got 18 mul
Can a change in matter take place in which energy is neither released nor absorbed?
9.14 to the nearest tenth