joliexinruovw6gx
joliexinruovw6gx joliexinruovw6gx
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

i need help with 14 and 15

i need help with 14 and 15 class=

Respuesta :

ambitiousariana ambitiousariana
  • 15-07-2018

First one I would say 3.6 And Second one I got 237.6. Not sure if I got it right.. Sorry



Answer Link

Otras preguntas

why did mercantilists believe that nations should set up overseas colonies?
A 5 ounce bottle of juice cost $1.35 and an 8 ounce bottle of juice cost $2.16 a what is the unit cost per ounce of juice and b what is the better buy
Carrie likes to buy t-shirts at the local clothing store. They cost $9.95 each. One day, she bought 25t-shirts. How many money did she spend?
this is urgent ill give you brainliest and 25 ponts but helpppi need a hypthosis idea and an experiment that might prove it i dont want one thats over popular i
-5f - 8=2(3f+2) ---------------
Justify every social evils creates social problems
if i have one quarter,7 dimes, and four nickes how much money do i have.​
h = 3.0 a + 28.2 A pediatrician uses the model above to estimate the height h of a girl, in inches, in terms of the girl's age a, in years. Based on the model,
Given H = f(t) where H is the height in meters of an object and t is the time in seconds since it was launched, which of the following is the best interpretatio
what is one thing everyone needs to be successful? ☝️thats the prompt I need a seven sentence paragraph, I will paraphrase after.