aboudiutah aboudiutah
  • 03-06-2018
  • Mathematics
contestada

Jackson bought 3 pounds of candies for $9.75 What was the price of these candies in dollars per pound?

Respuesta :

tufftoritogon
tufftoritogon tufftoritogon
  • 04-06-2018
9.75 dollars divided by 3 pounds equals 3.25 per pound
Answer Link

Otras preguntas

The artwork above is part of Modern Architecture. Explain why. New construction techniques were sketched and brought to life, making homes and buildings works o
Read the passage. excerpt from "The Author to Her Book" by Anne Bradstreet Thou ill-formed offspring of my feeble brain, Who after birth didst by my side remain
Of the types of insurance discussed in this video which are required by law? Select all that apply. Collison O Comprehensive D Uninsured Motorist SR-22 Personal
I also need help with this math problem.
I need a long essay for my AP U.S. History class. Here is the prompt: "Evaluate the extent to which the Great Depression fostered ongoing reform in the United S
which factor was a cause of the Korean war? A. aggression by a Soviet ally against an American ally B. invasion of Korea japan C. attack on American ships in th
Why did the United States and the Soviet Union engage in conflicts around the world during the Cold War?
Where in the chloroplast is chlorophyll found? In the stroma. Inside the thylakoid inner space (lumen). Embedded in the thylakoid membranes. In the Calvin cycle
Name the malware which looks for security flaws in applications and systems.
Easy question Who is the youngest in ateez