A4567854 A4567854
  • 14-01-2023
  • Mathematics
contestada

A grocery store sells a bag of 6 oranges for $5.22. What is the cost of oranges, in dollars per orange?

Respuesta :

Otras preguntas

How do I do these question? Please answer a and b. not mix them together. Please help!
1. Find the possible values of r in the inequality 5 > r - 3. OA.r = 8. OB. r<2 OC.r=2 D. r<8
Select the correct answer from each drop-down menu. Some of the images in the diagram are images of polygon 1 from similarity transformations. Graph shows 5 pol
Sebutkan UU yang mengatur tentang pokok pokok Hankam NRI
The Settlement House Movement began in____________ and came to the U.S. in 1886 with the opening of the University Settlement House in New York City. Americans
2 PART QUESTION PLEASE HELP 1. The four presidents who followed George Washington faced critical foreign policy decisions. For each of those presidents—John Ad
All of the following describe Britain's relationship with the Confederacy except A. Sold ships to the Confederacy B. Favored the formation of the Confederacy;
. A potential difference of 12 V across a resistor produces a current of 16 mA. (a) What is the value of the resistor? (b) Assuming the resistor is ohmic, find
Light with a wavelength of 550 nm is traveling through a 50 kg block of ice (n=1.3). How fast is the light traveling in m/s?
670 nm light shines through two slits that are separated by 0.3x10-3 m, and forms a striped pattern on a viewing screen. The fourth bright line on the viewing s