kateandblizzard2017 kateandblizzard2017
  • 15-11-2022
  • Mathematics
contestada

Jacob is buying pizza dough at the store to make pizzas for his family.
For every 15 pizza doughs he buys, he pays $20.
What is the price per pizza dough?

Respuesta :

Otras preguntas

It takes me about 30 minutes to solve 5 logic puzzles and it takes a me 28 minutes to solve for logic puzzles use models to show the rate at which each student
5) The way a piece of writing is organized is called its _ _ _ _ _ _ _ _ _.
A running group has 38 members. Each group member completed half marathon (13.1 miles). The average time to complete is 110 minutes. Based on average time what
Please need help on these two
A plane traveled 580 miles to its destination and then returned home. The trip there was into the wind. The trip back took 10 hours. Find the speed of the plane
Help me pleaseeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
2 pyramids have a volume of 8 and the larger volume is 343 what is the scale factor
This year burchard company sold 40,000 units of its only product for $25 per unit. manufacturing and selling the product required $200,000 of fixed manufacturin
5x-3.5=12.5 what is x?
What was dedicated at Gettysburg? A. Cemetery B. Museum C. Church D. School