madelinefaith17 madelinefaith17
  • 15-11-2022
  • Mathematics
contestada

Richard bought 3 slices of cheese pizza and 2 sodas for $8.75. Jordan bought 2 slices of cheese pizza and
4 sodas for $8.50. How much would an order of 1 slice of cheese pizza and 3 sodas cost?
• $3.25
O $5.25
• $7.75
• $17.25

Respuesta :

Otras preguntas

Question 48 : Geometry
Are all infinite sets equal?
In what way was the Nile both a benefit in a disadvantage for Egypt
Which of the following is a theme from Macbeth? A. Those without convictions are easily manipulated. B. The visible is more dangerous than the invisible. C. F
the person who did not release the report to the jewish people was named
Lily read 72 pages on sunday and 83 pages Monday about how many pages did Lily read during the two days
what is the coefficient of the variable in the expression 4 − 3x − 7 6?
Which of the following statements is false? A. Whole numbers are never irrational. B. There are no integers that are whole numbers. C. There is only one whole n
A child is pushing a shopping cart at a speed of 1.5 m/s how long will it take this child to push the cart down and I'll with the length of 9.3 m
The man buys flags 4 his store. each flag cost $28. how many flags can he buy for $350? What does the remainder represent? help plz!!